-

McGregor

Komentarze użytkownika

@Dobra zmiana, żadna zmiana - widziane z USA (13 października 2017 14:21)

Dlaczego wyciągnięcie ponad 500 mld zł z Polski nie będzie obiektem prac komisji sejmowej? Bo wcześniej agentura w sejmie stworzyła ramy prawne do tego rozboju więc było to legalne działanie.

McGregor
14 października 2017 18:51

@Heil Helvetia! (14 października 2017 17:39)

Oprócz "pospolitego ruszenia" Helweci mają stałe zawodowe wojsko - lotnictwo (więcej  i lepsze samoloty od nas - o ile pamiętam około 150 F-15), a także artyleryjskie i pancerne. No i kadry do rozwinięcia jednostek rezerwowych. Proszę Valsera o sprostowanie jeśli się mylę.

McGregor
14 października 2017 18:25

@Heil Helvetia! (14 października 2017 17:39)

Zgodnie z Pana sugestią również podejrzewam, że nie możemy samodzielnie o tym decydować (o dostępie do broni). A sam uważam, że wolny (po spełnienieniu podstawowych warunków) dostęp do broni to podstawa demokracji. W takim wypadku reforma sądów byłaby niepotrzebna.

Jeszcze lepszy numer naszych okupantów, niż likwidacja powszechnego poboru, to likwidacja kary śmierci w warunkach wojny (za zdradę, szpiegostwo, niewykonanie rozkazu przez żołnierza itp.). Przy utrzymaniu tego uregulowania nie ma tak naprawdę żadnego wojska.

McGregor
14 października 2017 18:22

@O małych i dużych chłopcach i trudnej sztuce polityki (14 października 2017 09:54)

Ponieważ przypuszczam, że to nawiązanie do mojego komentarza, wię pozwolę sobie odpowiedzieć. Rzeczywiście, "zdrada" Ziobry miała miejsce po 10.04 ale nigdy nie wykonał niczego, co mogło zaszkodzić PiS i wystąpił po przegranych wyborach. Został tak naprawdę wygryziony przez otoczenie prezesa. Nigdy nie atakował personalnie i zawsze deklarował wspólpracę. Zupełnie inaczej niż tzw. PJN, którego "wychodzenie" było rozpisane na etapy - co tydzień występował inny i po kolei można było temat wałkować w TVN. Przypominam, że PJN wychodził z PiS w trakcie toczącej się kampanii wyborczej do sejmu 2011, a ostatni - Migalski wystąpił hucznie w sobotę w czasie ciszy wyborczej. Nie można było wówczas nadawać w TVN komentarzy politycznych ale wystąpienie z PiS ...

McGregor
14 października 2017 18:13

@Heil Helvetia! (14 października 2017 17:39)

Taki model jest chyba optymalny. Ciekawi mnie, czy ta roczna służba jest w formie skoszarowanej, czy szkoleni śpią w domowych pieleszach. Tak, czy owak, jest to genialne. U nas niestety w nalbliższym czasie nie do wprowadzenia, bo każdy kto chciałby przywrócić powszechny obowiązek służby wojskowej przegra w najbliższych wyborach i po zabawie. Na tym polega właśnie sztański pomysł Tusk i jego zleceniodawców, że to jest nie do odwrócenia. No i jeszcze ta bzdurna propaganda w sprawie broni w rękach Polaków. Oczywiście jak będziemy mieli lepszy dostęp to natychmiast się pozabijamy.

McGregor
14 października 2017 17:52

@O małych i dużych chłopcach i trudnej sztuce polityki (14 października 2017 09:54)

Cała zabawa w polemikę ma sens jeszcze kilka dni, ale również po to tu zaglądamy żeby się trochę pospierać. A więc do rzeczy. Pozwolę sobie całkowicie się nie zgodzić z pańską oceną tej sytuacji, czyli nie podzielam wiary w genialną ustawkę. Równocześnie życzyłbym sobie i nam wszystkim aby Pan miał rację. Niestety uważam ten spór za prawdziwy. Swoją opinię opieram głównie na znajomości śrdowiska wokół PAD. O ile mnie pamięć nie myli pański optymizm na temat tej grupy opierał Pan na zasadzie kontrastu - tragiczne otoczenie prezesa więc koledzy PAD muszą być wspaniali. Na razie tego wątku nie rozwijam.

Co do przystawek. przypominam, że Ziobro jest chyba najlepiej przygotowanym do reformowania swojej dziedziny ministrem. Wprowadził już kilkadziesiąt u ...

McGregor
14 października 2017 17:32

Strona 1 na 1.